Příprava na výstavu

Předpokladem dobrých výsledků na výstavách je nejen exteriér psa, ale i jeho dobrá ovladatelnost a poslušnost. Většina rozhodčích nenechá zvítězit byť sebekrásnější zvířátko, když se zmítá na vodítku a nechce ani na chvíli postát.

Odmalička tedy zvykáme malého cotona na předváděcí vodítko a výstavní postoj. U cotonka jde především o postoj přirozený , s hlavou vzpřímenou a s ocasem svěšeným dolů. Při chůzi u nohy (levé) má být ocas nesený vzhůru.

Před samotnou výstavou si připravíme včas všechny věci, které budeme potřebovat - očkovací průkaz, potvrzení veterináře, většinou ne starší 3 dnů, misku na vodu, předváděcí vodítko, pudr na zasypání špinavých tlapek (ne vždy je hezké počasí), kartáč, hřeben. Ostatní věci si každý svou praxí ověří a přidá.

Cotonka vykoupeme v bělícím šamponu a na závěr použijeme volumizér - je to vlastně kondicionér, který navíc srst nadýchá. Tentokrát musíme fénovat a to zcela do sucha. Již při fénování lehce začínáme kartáčovat a to proti směru růstu srsti. Případné knoty opatrně rozmotáme. Důkazem, že jsme postupovali správně je bílý nadýchaný plyšák..

A tedˇ už jen pevné nervy, šťastnou cestu a hodně úspěchů.