NELINKA alias Catonelava White Scarland

klikni pro zvětšení

Když okupoval náš dům jeden velký pes Avan, napadlo nás, že mu musí být určitě smutno. A to se rozumí, potřebuje psího kamaráda (nebo kamarádku?). A pro ukonejšení ženské polovičky naší rodiny jsme se rozhodli, že pořídíme slečny dvě. Jednu jako budoucí nevěstu Avona a jednu takovou malou do bytu, na mazlení a pro potěšení .

Začalo tedy listování v různých atlasech, kde byli všichni ti maltézáčci, jorkšíři, westíci aj. Nám však učarovala fotka nadýchané bílé kuličky s korálkovýma očima. A tak jsme jeli shánět štěně. Objeli jsme několik chovatelských stanic, kde jsme viděli různá štěňátka a to pro nás nejkrásnější jsme si odvezli domů.

Tady jsme to „malé ubohé zvířátko“ postavili na zem a nechali na pospas tomu velkému zvířeti - dospělému hovawartovi. Chvíli se očuchávali a potom začali běhat a dovádět. Pak se stalo, že Avon šlápnul Nelince na tlapičku a ona zapištěla. Avča polekaně uskočil. A od té doby to tak provází jejich celý společný život. O týden později se rozšířila naše psí smečka o Ronu, hovawartí slečnu.

Nelinka byla odjakživa štěně nebojácné, vstřícné a ráda se předváděla. Začali jsme s ní tedy jezdit na výstavy.
Ale nestala se chráněným mazlíčkem, který kvůli kvalitě srsti nepozná, co je tráva a les. Jezdíme s ní nejen na výstavy, ale i na různé „psí tábory“ pořádané klubem hovawartů. Tady se Nelča velice často a ráda stává hračkou jak hovawartích štěňat, tak i dospělých hovawartů.

Dnes je z Nelinky psí dáma, která již vychovala dva vrhy štěňátek. Ale když ji popadne ta správně hravá nálada, v lumpárnách si s nimi nezadá.

klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení

Nelinčin rodokmen
Nelinčiny výstavní úspěchy

vyšetření PRA