RONA alias FRONA z Páralovy zahrady

klikni pro zvětšení

Protože jsme se rozhodli, že budeme u nás také odchovávat malé hovawarty, začali jsme vybírat nevěstu pro Avana. Vybrali jsme štěně až z druhého konce republiky. Když jsme Ronečku vyložili na zahradě, bylo jí zcela nevolno (ne z nás, ale z jízdy autem, což ji ve větší či menší míře drží dodnes). Za chvíli se ale vzpamatovala a začala se seznamovat. Se zahradou, velkým Avanem i malou cotonkou. Avan se tak stal jejím vzorem a přítelem.

Vždy byla poslušným štěnětem, zároveň nám ale umožnila poznat jaké to je, když najdete rozkousané boty nebo řádně vyhrabané díry na zahradě. V zimě se s Avanem schoulili do jednoho klubka a pokojně spali (i když mají každý svou „krásnou boudu“).

S výchovou Ronečky nikdy nebyly žádné problémy. Potvrdil se nám i názor, že fena je co do výchovy k poslušnosti mnohem vstřícnější než pes. Hlavně když jako odměnu dostane něco dobrého na zub a když věnujeme čas a pozornost jenom jí.

Po té, co odchovala svých devět štěňat se posunula v hierarchii smečky na prostřední místo a cotonku odstrčila na příčku poslední.

klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení
klikni pro zvětšení
Interdog Bohemia 3.9.2000